UEFA tarihi değişim için geri adım atıyor

UEFA, değişikliğe gittiği Şampiyonlar Ligi'nin yeni formatıyla ilgili geri adım atmaya hazırlanıyor.

Avrupa futbolunun patronları yaz aylarında geçici başkan Angel Maria Villar yönetiminde aldıkları kararla, 2018-19 sezonundan itibaren geçerli olmak üzere yeni bir formatı devreye sokacaktı. Yeni formatta 4 İngiliz, 4 İspanyol, 4 Alman ve 4 İtalyan takımın gruplara direkt katılım vizesi verilmesi kararlaştırılmıştı.

16 takımın doğrudan katılacağı turnuvada, diğer ülkeler, takımları için dezavantajlı bir durum oluştuğunu belirterek tepki göstermiş, hatta bazı kulüpler bir araya gelerek yeni bir Avrupa ligi kurma çalışmalarına başlamıştı. Avrupa Süper Ligi için imza toplayan kulüpler arasında PSG, Real Madrid ve Barcelona da bulunuyordu. 

Yeni başkan Ceferin'in kararı olumsuzMarca gazetesinin haberine göre UEFA bu format değişikliğinde geri adım atmaya hazırlanıyor. Geçici yönetim döneminde alındığı belirtilen kararın aceleye geldiği belirtilirken, bunun hemen sonrasında, iki hafta sonra Aleksander Ceferin'in başkanlık koltuğuna oturduğu hatırlatıldı. Bu yüzden yeni bir değerlendirme yapma gereği duyulduğu ve konunun masaya yatırıldığının altı çizildi. Küçük takımların durumunu zorlaştırmasıyla eleştiri alan ve bir çok ülke federasyonu tarafından tepki çeken yeni sistemin gözden geçirildiği, gelecek hafta Nyon'da yapılacak toplantıda, bu kararlar için frene basılmasının beklendiği ifade edildi.

TümSpor
Share on Google Plus

About bahisegir blogspot

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.